Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – 01.01.2023r. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I środę, czwartek

  i sobotę miesiąca poranna Msza Święta tylko o g.6.30.

 2. W I piątek miesiąca obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których będzie  poświęcenie  kadzidła  i kredy. 

  W  głównym przedsionku  Bazyliki  dzisiaj i w piątek będzie można  nabyć  kadzidło i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2023r. W tym dniu nasza Parafia, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sportu oraz Akcja Katolicka w Miechowie – zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się  o g.12.00  z trzech miejsc miasta:

  1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2,
  2-gi z parkingu  przy krytej pływalni oraz
  3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.

  Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o g.12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej o g.13.00 w czasie której będziemy mogli wsłuchać się w śpiew kolęd w wykonaniu zespołu „Mirella”. Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, by każdy przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.

 3. 6 stycznia po Mszy Świętej wieczornej o g.18.00 zespół „Owoc uKorzenia” zaprasza na koncert kolęd i pastorałek.

 4. Z komunią świętą do chorych kapłani udadzą się dopiero w miesiącu lutym.

 5. W najbliższą niedzielę 8 stycznia w liturgii będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń na g.11.30. Natomiast o g.15.00 spotkanie opłatkowe KŻR w domu parafialnym, a o g.19.00 zapraszamy na coroczny koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie.

 6. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach południowych według grafiku, natomiast w sobotę w g.45 – 8.30.

 7. Spowiedź w czasie kolędy 15 min przed wieczorną Mszą Świętą.

 8. Ochotnicza Straż Pożarna w Miechowie, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie ogłaszają nabór do Orkiestry Dętej Sygnał. Przesłuchania rozpoczną się w najbliższą środę, 3 stycznia od godz. 17:00 w remizie OSP w Miechowie, na ulicy Sienkiewicza. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, gwarantowana nauka od podstaw oraz doskonalenie nabytych już umiejętności. Szczegółowych informacji udziela dział promocji w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Elżbieta Chlebda l. 78 – Miechów

  + Katarzyna Kowalska l. 21 – Miechów
  + Władysława Uchto l. 73 – Miechów
  + Piotr Surma l. 48 – Miechów
  + Zbigniew Turek l. 69 – Miechów