Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

 1. Dziś w liturgii  Kościoła rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas Adwentu będzie sprawowana Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty, codziennie rano o g.6.00. Dzieci zapraszamy w sposób szczególny z lampionami od poniedziałku do piątku na spotkania roratnie o g.18.00. Z racji tego, że w tym roku przypada 800 lecie pierwszej szopki, którą zbudował św. Franciszek w Asyżu, podczas rorat będziemy razem z tym świętym budować stajenkę dla Pana Jezusa.
 2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do skarbon na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 3. Dziś po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc grudzień: Aby Adwent okazał się owocnym czasem nawrócenia.
 4. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Naprzeciwko ołtarza MB Fatimskiej wystawiony jest kosz na żywność dla ubogich. Również od dzisiejszej niedzieli możemy zabrać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównym wyjściu z Bazyliki u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie Organisty oraz na działalność misyjną Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Dziękujemy serdecznie za otwarte serca.
 5. W poniedziałek 4 grudnia w liturgii będziemy wspominać św. Barbarę patronkę cmentarnego kościoła i dobrej śmierci. Msza Święta odpustowa będzie sprawowana o g.16.00, ofiarowana będzie w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. O g.15.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych w ciągu mijającego roku.
 6. Przypominamy, że w każdy ostatni wtorek miesiąca w domu parafialnym o godz. 18:00 jest możliwość spotkania w rozmowy na temat problemów z uzależnieniami.
 7. W tym tygodniu przypada I środa i I czwartek, Msze Święte poranne w tych dniach tylko o g.6.00. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja z modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W piątek, 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o g.6.00; 8.30; 11.30 z adoracją Najświętszego Sakramentu i Godziną łaski; popołudniu 16.30 oraz 18.00 w czasie której dzieci kl. III komunijnych otrzymają poświęcone medaliki. W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w kaplicy w Hospicjum. Ks. kapelan zaprasza na Mszę Świętą o g.8.30 oraz o g.12.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzinę łaski. Natomiast 7 grudnia na rozpoczęcie tej uroczystości Wojownicy Maryi zapraszają na Godzinę Świętą od godz. 23:00 do 24:00.
 9. Pragniemy, aby w naszej wspólnocie parafialnej powstała Młodzieżowa Schola Liturgiczna, osoby młode chętne do wspólnego uwielbiania Boga pięknym śpiewem zapraszamy w przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 10:00, a po niej na spotkanie w zakrystii.
 10. Witamy w naszej wspólnocie dyrektora krakowskiego biura „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pana Konrada Ciempka z pracownikami. Prosimy o krótkie słowo:
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
+ Helena Gołab   l.95 Miechów
+ Helena Mucha l.83 Kraków
+ Alina Robakowska l.86 Witowice
+ Stefania Soczówka l.79  Miechów
+ Adam Musiał, l. 90, Miechów