Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu(29.11.2020)

 1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas Adwentu będzie sprawowana Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie tzw. Roraty, codziennie rano o g.6.00 i po południu o g.18.00. Zapraszamy wszystkich a w sposób szczególny dzieci z lampionami na g.18.00.
 1. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do skarbon na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Andrzeja Ap., patrona naszego ks. Andrzeja. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o g.18.00 w int. czcigodnego solenizanta.
 3. Spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 komunijnych w poniedziałek SP nr 1, we wtorek SP nr 2 i Bukowska Wola, bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej, około g.19.00 w Bazylice.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja o powołania. W I piątek spowiedź rano od 6.00 i po południu od 17.00., po Mszy św. adoracja. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszosobotnia.
 5. W piątek, 4 grudnia w kościele na cmentarzu będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci patronki cmentarnego kościoła i patronki dobrej śmierci – św. Barbary. Podczas Mszy Świętej o g.16.00 będziemy się modlić w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. O g.15.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych w kończącym się roku 2020.
 6. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.
 7. Również od dzisiejszej niedzieli możemy zabrać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównym wyjściu z Bazyliki u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 8. W przyszłą II Niedzielę Adwentu po raz kolejny, przeżywany będzie w całej Polsce „ Dzień Modlitw i Solidarności z Kościołem na Wschodzie”. Zatem będziemy mieli okazję, aby w tym dniu ofiarować dar modlitwy i finansowy do skarbon w Bazylice na pomoc Kościoła na Wschodzie.
 9. W następną niedzielę po Mszy św. o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 10. Ks. Dawid i ks. Hubert zapraszają na Mszę św. dla młodzieży w czwartek 3 grudnia o g.19.30, szczególnie klasy przygotowujące się do bierzmowania oraz uczniów szkół średnich.
 11. Ks. Rektor WSD w Kielcach dziękuje wszystkim, którzy złożyli płody rolne i organizowali ich zbiórkę na kieleckie Seminarium.
 12. Kuria Diecezjalna w Kielcach w porozumieniu z Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim informuje, że od dnia 29 listopada 2020. Ks. Daniel GALUS nie może prowadzić publicznej działalności duszpasterskiej, ma przebywać poza Pustelnią w Czatachowej, a grupa pod nazwą Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa nie może prowadzić żadnej działalności do chwili uregulowania i zatwierdzenia jej przez władzę kościelną zgodnie z obowiązującym prawem.
 13. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 28zł.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.