Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022r.

 1. Dziś po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy okres  Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45 oraz w niedzielę po Mszy św. o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Postu o g.17.30.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie wspólnoty „Marana Tha”.
 4. We wtorek o g.19.00 w domu parafialnym spotkanie Rycerzy Kolumba oraz spotkanie wspólnoty młodzieżowej. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby się włączyćw duszpasterstwo młodzieży.
 5. Składamy podziękowanie za złożoną ofiarę na imigrantów z Ukrainy w wysokości 20.316zł., które zostały przekazanie do Caritas Diecezji Kieleckiej. Na prośbę parafian, którzy chcą się dołączyć do tej zbiórki przy ołtarzu MB Fatimskiej jest puszka z napisem „Ofiara na Ukrainę” Zebrane środki będziemy przeznaczać na imigrantów, którzy znajdują się na naszym terenie. Pomoc ta z konieczności będzie długotrwała. Ponieważ imigranci to nie pielgrzymi, którzy będą na jeden nocleg. Pragniemy się włączyć w program pomocy władz państwowych i samorządowych.
 6. We wtorek 15 marca o g.11.00 będzie sprawowana Msza Św. na cmentarzu w kościele św. Barbary w 79r. mordu na rodzinie Baranków.
 7. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie zachęca do skorzystania z oferty darmowego rozliczenia PIT-ów oraz przekazu 1% dochodu na realizację kolejnego etapu inwestycji w nowym budynku w Strzeżowie II. Więcej informacji na plakatach.
 8. Na plakacie w gablocie znajduje się informacja o szkoleniu dla rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na misje „Ad Gentes”
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof Gaik l. 65 – Falniów