Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Artura Podgórskiego, który został posłany przez Rektora WSD w Kielcach na praktykę duszpasterską. Życzymy Bożego Błogosławieństwa i wielu łask.

 2. Środą popielcową rozpoczęliśmy okres  Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45 oraz w niedzielę po Mszy Świętej o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Postu o g.17.30.

 3. Przy wyjściach z Bazyliki można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na pomoc dla mieszkańców Ukrainy z racji 1r. wybuchu wojny.

 4. Dziś o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.

 5. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach poranna Msza Święta tylko o g.6.30. W I piątek spowiedź rano od g.6.15 i po południu od g.17.00. W I sobotę miesiąca od g.9.00 udadzą się z posługa do chorych. Po wieczornych Mszach Świętych adoracje Najświętszego Sakramentu.

 6. W środę 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” zaprasza na Mszę św. o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy Świętej przejście pod pomnik Orła Białego. Przed Mszą Świętą o g.16.30 organizatorzy zapraszają na wykład ks. prof. Józefa Mareckiego z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie nt. „Symbolika religijna żołnierzy podziemia niepodległościowego”. Wykład odbędzie się w budynku poklasztornym na „Pustkach”, wejście od Placu Kościuszki.

 1. W każdą środę o g.19.00 w domu parafialnym odbywają się spotkania młodzieżowe, zapraszamy zainteresowanych.

 2. Do 2 marca można obejrzeć film pt. „Opiekun” w miechowskim kinie Gryf. Zapraszamy i zachęcamy.

 3. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na misje „Ad Gentes”

 4. W następną niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.

 5. W imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor CKiS w Miechowie serdecznie zapraszamy na koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet do Domu Kultury w sobotę, 4 marca o g.17.00.  Również 6 marca o g.17.00 odbędzie się spektakl na tą okoliczność, gdzie w roli głównej wystąpi senioralny zespół ,,Perły Miechowa”.

 6. Wychodząc z Bazyliki możemy zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rehabilitację katechety Andrzeja Szarka, który cały czas walczy o powrót do zdrowia.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Antonina Lis l. 85 – Miechów
  + Władysława Dziura l. 71 – Kalina Rędziny
  + Mirosława Szlachta l. 87 – Miechów
  + Stefan Czekaj l. 79 – Miechów
  + Ireneusz Bała l. 85 – Podmiejska Wola