Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 04.12.2022r.

  1. Przeżywamy dzisiaj „Dzień Solidarności   z   Kościołem   na  Wschodzie”. Zatem mamy okazję, aby ofiarować dar modlitwy i finansowy do skarbon w Bazylice na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. W poniedziałek 5 grudnia na cmentarzu w kościele św. Barbary będzie sprawowana Msza Święta odpustowa o g.16.00, podczas której będziemy się modlić w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. O g.15.30 modlitwa różańcowa w intencji zmarłych w kończącym się roku 2022.
  3. W czwartek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość  Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o g.6.00; 8.30; 11.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu z Godziną łaski; 16.30 i 18.00 w czasie której dzieci kl. III komunijnych otrzymają poświęcone medaliki. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami w Bazylice. W tym dniu przypada uroczystość odpustowa w kaplicy w Hospicjum. Ks. kapelan Zbigniew Wójcik zaprasza na Mszę Świętą na g.8.30, natomiast o g.12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina łaski. Natomiast 7 grudnia Nieszpory o g.18.00
  4. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ksiądz dr Marceli Frączek, ojciec duchowny z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
  5. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
  6. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do składania ofiary za świecę w cenie obiadu dla dziecka.
  7. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek na paczki świąteczne. W przyszłą niedzielę będzie można jeszcze złożyć artykuły spożywcze dla najbiedniejszych do kosza przy ołtarzu MB Fatimskiej
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna Grządziel l.69 – Jaksice
+ Marta Miszczyk l.67 – Miechów
+ Cecylia Zięba l.84 – Kraków
+ Zofia Książek l. 89 – Miechów