Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 05.12.2021r.

Przeżywamy dzisiaj „Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie”. Zatem mamy okazję, aby ofiarować dar modlitwy i finansowy do skarbon w Bazylice na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
2. Dziś po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
3. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na modlitwę spotyka się nowo powstała grupa Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, a szczególnie tych, którzy pragną pogłębić więź z Bogiem. Zapraszamy także do posługi muzycznej we wspólnocie tych, którzy posiadają talent muzyczno-wokalny.
4. W środę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o g.6.00; 8.30; 11.30; 16.30 i 18.00 w czasie której dzieci kl. III komunijnych otrzymają poświęcone medaliki.
5. W środę o g.19.00 spotkanie Zespołu Synodalnego w domu parafialnym.
6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z rodzicami dzieci klas komunijnych.
7. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ksiądz prefekt Szymon Stępniak z Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
8. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
9. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
10. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek na paczki świąteczne. W przyszłą niedzielę będzie można jeszcze złożyć artykuły spożywcze dla najbiedniejszych do kosza przy ołtarzu św. Jakuba.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy w głównym wejściu bazyliki.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.