Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj „Dzień   Solidarności z Kościołem na Wschodzie”. Możemy złożyć do skarbon w Bazylice ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którepoprowadzi ksiądz Tomasz Pązik. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
 4. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. Parafialny Zespół Caritas składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek na paczki świąteczne. W przyszłą niedzielę będzie można jeszcze złożyć artykuły spożywcze dla najbiedniejszych do kosza przy ołtarzu MB Fatimskiej.
 6. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „Gryf” w Miechowie i Muzeum Ziemi Miechowskiej w dniu 13 grudnia (środa) zaprasza o godz. 18:00 na mszę świętą z okazji 42 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Modlić się będziemy za wszystkie jego ofiary, a także w intencji naszej ojczyzny o pokój ni pojednanie oraz pomyślność wszystkich Polaków. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na dalsze uroczystości przy pomniku „Orła Białego” na miechowskim Rynku.
 7. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn na modlitewne spotkanie w środę po Mszy wieczornej. Po spotkaniu Agapa w domu parafialnym. Informacje na plakatach.
 8. W piątek pielgrzymka Margaretek do Imbramowic, wyjazd o godz. 19:00.
 9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, można będzie nabyć nową płytę Chóru Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie pt. „Chwalcie Pana!” w cenie 40 zł.
 10. W przyszłą Niedzielę – 17 grudnia na Mszy św. o godz. 7:00 harcerze przyniosą do naszej Bazyliki Betlejemskie Światło Pokoju. Niech jego płomień przypomina nam o konieczności modlitwy o pokój w Ziemi Świętej ale także o pokój i pojednanie w naszych domach i rodzinach.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 uroczyście poświęcimy figurkę Dzieciątka Jezus do stajenki betlejemskiej przy naszej Bazylice. Zapraszamy aby przynieść również figurki i małe szopki, które poświęcone i umieszczone na stole wigilijnym niech nam przypominają o tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Po mszy św. Schola dziecięca „Jeruzalem” zaprasza na krótki adwentowy koncert.  
 12. Ks. Proboszcz z Racławic organizuje pielgrzymki: do Rzymu i Hiszpanii. Szczegóły w gablotach.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Anna Kałucka, l. 75, Miechów
+Włodarczyk Krzysztof, l. 46, Miechów
+Zdzisław Skowronek, l. 92, Miechów