Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu(06.12.2020)

 1. Przeżywamy dzisiaj „Dzień   Modlitw  i   Solidarności   z   Kościołem   na  Wschodzie”. Zatem mamy okazję, aby ofiarować dar modlitwy i  finansowy do skarbon w Bazylice na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dziś po Mszy św. o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 3. Jutro o g.19.00 Msza Św. dla mężczyzn. Konferencję poprowadzi O. Cysters dr hab. Jan Strumiłowski, natomiast w czwartek o g.19.00 Msza Św. dla kobiet. Zapraszamy.
 4. We wtorek, 8  grudnia uroczystość  Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu o g.6.00; 8.30; 11.30; 16.00 i ostatnia Msza Święta w Bazylice o g.18.00 w czasie której dzieci kl. III komunijnych otrzymają poświęcone medaliki. Podczas tej Mszy św. będziemy także modlić się za Damy i Kawalerów z racji przypadającej w tym dniu 25r. powstania Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.
 5. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w domu parafialnym.
 6. W przyszłą niedzielę 13 grudnia o g.11.30 Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” oraz Starostwo Powiatowe w Miechowie zaprasza na Mszę Św. z racji 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
 7. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzą księża profesorowie z Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
 8. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 9. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.