Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim– 02.01.2022r.

 1. Dziś po Mszy Św. o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 2. W I czwartek miesiąca obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których będzie  poświęcenie  kadzidła  i W  głównym przedsionku  Bazyliki  dzisiaj i w czwartek będzie można  nabyć  kadzidło i  kredę.  Dochód  z  tej  sprzedaży  będzie  przeznaczony  na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na misje. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2022r. W tym dniu nasza Parafia, Urząd Miasta i Gminy, Centrum Kultury i Sportu oraz Akcja Katolicka w Miechowie – zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się  o g.12.00  z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2, 2-gi z parkingu  przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o g.12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej o g.13.00. Prosimy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, by każdy przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od 17.00. W I piątek będzie jedna Msza Św. rano koncelebrowana o godz. 6:30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy Św. również adoracja.
 4. W piątek o g.19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie grupy synodalnej.
 5. W najbliższą niedzielę 9 stycznia w liturgii będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie  odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy na odnowienie przyrzeczeń na g.11.30. Natomiast wieczorem na g.19.00 Chór naszej Bazyliki zaprasza na koncert kolęd.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wyjściu bazyliki.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 8. W tym tygodniu zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną z Błogosławieństwem kolędowym mieszkańców:
 •  Poniedziałek 3 stycznia: ul. Jagiellońska cała i bloki i Służba Polsce
 • Wtorek 4 stycznia: os. Kolejowe, ul. Kraszewskie o, ul. Podmiejska i Kamienna
 • Środa 5 stycznia: ul. Walki Zbrojnej, Partyzantów, Piłsudskiego i Ogrodowa
 • Czwartek 6 stycznia: g.16.30 ul. Słowackiego, Mickiewicza, Poprzeczna, Podzamcze i  ul. Sienkiewicza; o g.18.00 Bukowska Wola
 • Piątek 7 stycznia: ul. Racławicka – cała i bloki, ul. Polna
 • Sobota 8 stycznia: ul. Słoneczna, Szewska, Robotnicza, Nowa i Graniczna
 • Niedziela 9 stycznia: g.16.30 ul. Szpitalna, Kilińskiego, os. Młodych i Rynek

Istnieje możliwość kolędy w formie tradycyjnej, ale na zaproszenie indywidualne.  W związku z tym rodziny, które będą chciały zaprosić kapłana, mogą to uczynić wrzucając dzisiaj do puszki przy ołtarzu przed figurą MB Fatimskiej kartkę z nazwiskiem rodziny, adresem i numerem telefonu.