Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2022r.

1. Do puszek przy wyjściach z Bazyliki składamy dobrowolne ofiary na Ukrainę.
2. We wtorek 15 marca o g.11.00 będzie sprawowana Msza Św. na cmentarzu w kościele św. Barbary w 79r. mordu na rodzinie Baranków.
3. W środę 16 marca po Mszy Świętej wieczornej w Bazylice spotkanie kandydatów do bierzmowania. Prosimy o zabranie indeksów.
4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
5. Wojownicy Maryi zapraszają na drogę krzyżową w intencji Ojczyzny 18 marca, w piątek o g.19.00 po placu kościelnym. Po nabożeństwie drogi krzyżowej będzie modlitwa różańcowa i Msza Święta w int. Ojczyzny. Prosimy zabrać ze sobą świece.
6. W sobotę obchodzimy w Kościele uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich czcicieli na Mszę św. do kaplicy szpitalnej na g.18.00.
7. 19 marca o g.17.00 w zabudowaniach poklasztornych Zakonu Bożogrobców w Miechowie odbędzie się koncert charytatywny i aukcja obrazów zorganizowane przez artystów związanych z Miechowem oraz z Biurem Wystaw Artystycznych „U Jaksy”. Pieniądze pozyskane z aukcji oraz biletów wstępu na koncert zostaną przeznaczone na pomoc mieszkańcom Wołoczysk na Ukrainie – partnerskiego miasta Miechowa, a także na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Miechowa i okolic w ostatnim czasie. Podczas koncertu wystąpią muzycy sceny krakowskiej. Aukcję poprowadzi Krzysztof Górecki – aktor Teatru Ludowego w Krakowie. Bilety w cenie 50 zł będą sprzedawane przy wejściu na koncert. W czasie aukcji licytowane będą m.in. prace:
Barbary Chorążek, Grzegorza Chorążka, Jakuba Gołębia, Marka Hołdy, Zbigniewa Hołdy, Krzysztofa Kolarza, Natalii Nasady-Wojtal, Sylwii Ogieli, Krystyny Olchawy, Pawła Olchawy, Stanisława Pasiecznego, prof. Marka Saka oraz Mirosława Szumerowskiego.
Zapraszamy wszystkich którzy zechcą pomóc i wesprzeć dotkniętych wojną, naszych sąsiadów.
8. Hospicjum składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek w wysokości 26.123,40
9. Dziękujemy ofiarodawcom za ufundowanie pralki, kuchenki gazowej i szafy dla 5 – osobowej rodziny z Ukrainy.
10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki wielkanocne.
11. 31 marca rozpoczniemy 33 – dniowe rekolekcje do aktu całkowitego oddania się Matce Bożej. Chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w tych rekolekcjach prosimy o kontakt z ks. Konradem.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Józef Łukawski l. 82 – Miechów
+ Małgorzata Abramczyk l. 63 – Miechów
+ Apolonia Grządziel l. 95 – Falniów