Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki.
2. Przy wyjściach z Bazyliki Hospicjum Miechowskie prowadzi kwestę. Zachęcamy dowsparcia.
3. Jutro 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” zaprasza na Mszę św. o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja o powołania. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00, po wieczornej Mszy św. adoracja. W I sobotę miesiąca po wieczornej
Mszy św. adoracja pierwszo sobotnia.
5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45; w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Postu o g.17.30.
6. GOPS w Miechowie informuje, że od 1 lutego można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ wyłącznie w wersji elektronicznej, natomiast od 1 kwietnia w wersji papierowej w siedzibie tutejszego Ośrodka. W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną.
7. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie zaprasza wszystkich do skorzystania z oferty darmowego rozliczania PITów. Szczegóły na plakacie.
8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.