Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – GAUDETE – 11.12.2022r.

 1. Dziś w III niedzielę Adwentu, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje. Spowiedź rekolekcyjną będziemy przeżywać przez dwa dni 12 i 13 grudnia. Do spowiedzi świętej przystępujemy na pół godziny przed Mszą Świętą. W poniedziałek i we wtorek program jest identyczny. Zapraszamy o g.6.00; 9.00; 11.00; 16.00 i 18.00. Dzieci zapraszamy o g.16.00. Roraty w poniedziałek i we wtorek o g. 6.00 i 16.00.

 2. Przy ołtarzu MB Fatimskiej możemy składać artykuły spożywcze na paczki świąteczne dla najbiedniejszych z naszej parafii.

 3. We wtorek 13 grudnia o g.18.00 Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych „GRYF” zaprasza na Mszę Świętą z racji 41 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Po Mszy Świętej przejście pod Pomnik Orła Białego i złożenie kwiatów.

 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

 5. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.

 6. W sobotę zapraszamy do Bazyliki o g.19.00 na koncert organowy Kuby Płużka, który będzie kompozycją tworzoną na żywo, inspirowaną wizją muzyki Jana Sebastiana Bacha, który twierdził, że ma ona pokrzepiać i uwznioślać ludzką duszę ku niebu.

 7. W przyszłą niedzielę do naszej Bazyliki harcerze przyniosą betlejemskie Światło Pokoju, które uroczyście przekażą na Mszy Świętej o g.7.00. Po każdej Mszy Świętej betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać do swoich domów.

 8. Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcieliby, aby kapłani odwiedzili ich z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia. Księża udadzą się z posługą w piątek 23 grudnia od g.9.00.

 9. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

 10. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do składania ofiary za świecę w cenie obiadu dla dziecka.

 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Teresa Banach l. 84 – Miechów

+ Wiesława Górnik l. 86 – Miechów

+ Marek Przybyłowicz l. 65 – Miechów

+ Stanisław Ziółko l. 76 – Miechów

+ Krzysztof Jędrychowski l. 68 – Miechów

+ Aniela Grzyb l. 92 – Miechów

+ Marianna Kiwior l. 89 – Miechów