Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – GAUDETE(13.12.2020)

 1. Dziś w III niedzielę Adwentu, rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje. Spowiedź rekolekcyjną będziemy przeżywać przez dwa dni 14 i 15 grudnia. Do spowiedzi świętej przystępujemy na pół godziny przed Mszą Świętą. W poniedziałek i we wtorek program jest identyczny. Zapraszamy o g.6.00; 9.00; 11.00; 15.30; 17.00 i 18.30. Dzieci zapraszamy o g.15.30, natomiast młodzież o g.18.30 i wszystkich, którzy nie będą mogli być wcześniej. Roraty w poniedziałek i we wtorek o g. 6.00  i 15.30. W czasie rekolekcji zachowujemy reżim sanitarny. Natomiast od środy sakrament pokuty będzie sprawowany od g. 17.00
 2. W poniedziałek o g.18.00 spotkanie Kościoła Domowego. Więcej informacji na parafialnym fb.
 3. W środę rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 5. W przyszłą niedzielę do naszej Bazyliki harcerze przyniosą betlejemskie światło pokoju, które uroczyście przekażą na Mszy Świętej o g.7.00; Po każdej Mszy Świętej betlejemskie Światło Pokoju będzie można zabrać do swoich domów.
 6. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek
 7. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są jeszcze wolne tytki, które można odebrać przy wyjściu z Bazyliki.
 8. Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcieliby, aby kapłani odwiedzili ich z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia.
 9. Osobom, które chcą przyjmować Pana Jezusa na rękę, kapłan będzie udzielał w nawie Matki Bożej.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.