Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

1.     Dzisiaj przeżywamy parafialny odpust Pustego Grobu. W naszej parafii  gościmy ks. prof. Józefa Klocha, który cały dzień  głosi  Słowo Boże oraz odprawi sumę odpustową o g.13.00. Dziś z racji odpustu Akcja Katolicka zaprasza po Mszach świętych na kiermasz ciast.
2.     We wtorek po Mszy św. wieczornej na adorację zaprasza grupa Marana Tha.
3.     W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja z modlitwą uwielbienia prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
4.     Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Imbramowic w piątek, wyjazd o godz. 18:45. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
5.     Spotkanie Scholi Dziecięcej „Jeruzalem” w środę o godz. 16:30.
6.     Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn wraz z synami w sobotę 20 kwietnia do Rzeszowa na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn, informacje na plakatach.
7.     Ogłoszenie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ostateczny termin odbioru strojów komunijnych będzie miał miejsce we wtorek o g. 19.00 na plebanii. Prosimy o obecność zainteresowanych ponieważ jest to ostatni przyjazd zakładu krawieckiego do Miechowa.
8.     Serdecznie zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę autokarową pt. „Śladami św. Andrzeja Boboli i bł. Bronisława Markiewicza”. Wyjazd planujemy 18 maja w sobotę. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w kancelarii bądź zakrystii z zaliczką 100 zł.  W programie między innymi: ogrody biblijne w Starej Wsi, wspólny obiad, Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Sanktuarium św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Ewentualne pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować do ks. Andrzeja.
9.     Komunikat ks. bpa:  
Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej!
Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu”. Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie.                                                                                                         
                                                                                Wasz Biskup
                                                                       † JAN PIOTROWSKI
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze książki „Boskie Oblicze na chuście z Manopello”, oraz piękne książki i modlitewniki o bł. rodzinie Ulmów. Do nabycia w zakrystii.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:       
+Ireneusz Podoba, l. 58, Miechów