Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023r.

ODPUST PUSTEGO GROBU

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Wiesława Duracza, który został przysłany przez bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Do tej pory ks. Wiesław pracował wśród Polonii w Anglii. Prosimy o modlitwę, aby Pan Bóg błogosławił w posłudze w naszej parafii.

 2. W poniedziałek w Kościele obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski. W tym dniu Mszy Świętej o g.18.00 będzie przewodniczył ks. Damian Lenckowski, misjonarz. Po Mszy Świętej modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na działalność misyjną księdza misjonarza.

 3. We wtorek 25 kwietnia podczas Mszy Świętej o g.18.00 będzie poświęcenie ziemniaków z racji obchodzonego święta św. Marka, ewangelisty. Na tę Mszę Świętą zapraszamy producentów ziemniaków z Biskupic i wszystkich rolników.

 4. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Daniela Kułakowskiego z par. Bałcie na Ukrainie. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na potrzeby tamtej parafii.

  Natomiast o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna.

 6. W gablotach z ogłoszeniami znajdziemy informacje, gdzie możemy składać dary dla potrzebujących na Ukrainie oraz o dotacji wymiany źródeł ciepła.

 7. W dniach 26-28 lipca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Wrocławia i Legnicy. Informacje i zapisy u ks. Mateusza i ks. Ireneusza.

 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimierz Krochmal l. 87 – Miechów

+ Bożena Świrek l. 62 – Miechów

+ Jan Kiljan l. 90 – Poradów