Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024

  1. Trwa czas Wielkiego Postu, pamiętajmy o nabożeństwach pokutnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, za udział w których możemy zyskać odpust zupełny. Przypominamy również, że spowiadamy codziennie na każdej Mszy św. Nie odkładajmy nawrócenia i sakramentu Pokuty i Pojednania na ostatnią chwilę.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca na plebanii. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc marzec: o owoce nawrócenia w okresie Wielkiego Postu dla naszej wspólnoty i o dobre przygotowanie do Rekolekcji Wielkopostnych.
  3. Droga krzyżowa dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek i w środę o 16.30. We wtorek zapraszamy SP nr 2 oraz SP w Woli Bukowskiej, a w środę SP nr 1.
  4. W tym tygodniu przypada I środa i I czwartek miesiąca. W tych dniach poranna Msza Święta tylko o g.6.30. W Środę na poranną mszę św. i adorację zapraszamy czcicieli św. Józefa. W Pierwszy czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów i nowe święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  5. W pierwszy czwartek Wojownicy Maryi zapraszają na Godzinę Świętą od 23.00 do 24.00. Informacje na plakatach.
  6. Zespół muzyczny „Owoc Ukorzenia”, który tworzą głównie utalentowani młodzi nasi parafianie wydaje na wiosnę debiutancką płytę. Możemy wesprzeć to dzieło zamawiając płytę w przedsprzedaży. Szczegóły na plakacie.
  7. Zapraszamy do nabywania Baranków Caritas wykonanych z białej czekolady. Ofiary jakie przy tej okazji złożymy to wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
 +Anna Kania, l. 71 Miechów
+Ryszard Frukacz, l. 77, Miechów