Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki.
2. Obchodzimy dzisiaj w naszej parafii Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
Ofiary zebrane do puszek przy wyjściach z Bazyliki będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
3. W poniedziałek 8 marca zapraszamy wszystkie Panie na Mszę Św. o g.18.00 w ich intencji z okazji przypadającego Dnia Kobiet. Natomiast w czwartek o g.19.00 kolejne spotkanie duszpasterstwa Kobiet.
4. Spotkanie z rodzicami uczniów klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w Bazylice o g.19.00: we wtorek 9 marca SP nr 1, w środę 10 marca SP nr 2 i Bukowska Wola. Prosimy, aby na spotkanie przybył tylko jeden z rodziców.
5. W następną niedzielę o g.15.00 będzie sprawowana Msza Św. w 78r. mordu na rodzinie Baranków i czterech Żydów.
6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych z naszej parafii.
7. Hospicjum dziękuje wszystkim za wsparcie w czasie kwesty w ramach akcji „Pola Nadziei”.
8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45; w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Postu o g.17.30.
9. Składamy serdeczne podziękowanie dla p. Stanisława Osmendy i pracowników firmy „Elektroinstal” za prace porządkowe wykonywane na pustkach klasztornych.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.