Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o g.17.00 i 18.45; w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00.  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Postu o g.17.30.
 2. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać baranki wielkanocne.
 3. Od jutra rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkół Podstawowych klas 1-6. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy do Bazyliki na g.16.00
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty „Marana tha” z modlitwą różańcową w intencji pokoju w Polsce i na świecie.
 5. We wtorek o g.19.00 spotkanie grupy młodzieżowej i chętnych w domu parafialnym.
 6. W czwartek 24 marca o g.12.00 w kościele w Siedliskach będzie sprawowana Msza Święta za zamordowaną rodzinę Baranków i Żydów, po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego to tragiczne wydarzenie.
 7. Przy ołtarzu Św. Józefa możemy składać artykuły żywnościowe dla biednych rodzin. Bardzo prosimy, aby były to artykuły hermetycznie zamknięte.
 8. W piątek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Będzie to można uczynić w Bazylice po Mszach Św. o g. 7.00 i 18.00. Natomiast o g. 17.00 na początku drogi krzyżowej, w jedności z Papieżem wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, a o g.18.00 będzie Eucharystia w intencji pokoju na Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.
 9. Za tydzień w niedzielę o g.13.00 będzie sprawowana Msza Święta w 5r. śm. Zwierzchnika Bożogrobców prof. Piotra Małoszewskiego, a 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 10. Nadal do puszek w Bazylice możemy składać dobrowolne ofiary na pomoc uchodźców z Ukrainy.
 11. W naszej parafii odbędą się rekolekcje „33 Dni ad Jesum per Mariam” zakończone uroczyście Aktem Osobistym ofiarowania siebie Jezusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Marii de Montfort. Przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi z Warszawy. Adoracja Najświętszego Sakramentu z ćwiczeniem duchowym oraz konferencja na temat tych rekolekcji odbędzie się 27 marca po Mszy Świętej o g.13.00. Wszystkich, którzy już oddali się Matce Bożej zapraszamy do odnowienia swojego Aktu. Osoby chętne mogą się już zapisywać przez stronę internetową: niewolnicyZmiłości.pl
 12. Parafia w Charsznicy organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 1 kwietnia o g.19.15 modlitwą różańcową i Mszą Świętą. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy Błaszczyk l. 69 – Kalina Rędziny

+ Honorata Kopeć l. 89 – Komorów