Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu 18.12.2022r.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej z Bazyliki można zabrać betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Dziękujemy Harcerzom za ten symbol jedności z Betlejem. Dzisiaj o g.17.30 nowenna do Bożego Narodzenia, natomiast o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna.

 2. Spowiedź w tygodniu po południu do piątku od g.17.00.

 3. We wtorek od g.10.00 będą wydawane paczki parafialne dla najbiedniejszych w siedzibie Caritas przy ul. Jagiellońskiej.

 4. W piątek od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, których możemy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

 5. W sobotę 24 grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się w naszych  rodzinach o tradycyjną oprawę wigilii. W domu, przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia  Jezusa  Chrystusa i odmówić  wspólnie modlitwę Ojcze nasz. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd, który jest  zewnętrznym znakiem, że miłujemy  Pana  Boga całym  swoim  W Wigilię o g.24.00 Pasterka.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego  Narodzenia i w drugi Dzień Świąt 26 grudnia – Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie owsa w dugi dzień Świąt na każdej Mszy Świętej.

 6. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają na Bożonarodzeniowy Przegląd Twórczości Seniorów „Kolęd i pastorałek”.

 7. Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszana na „ Miechowski Jarmark Świąteczny”, który odbędzie się 21-22 grudnia (środa – czwartek) od godziny 10.00 na Rynku w Miechowie. Na jarmarku będzie możliwość zakupu świątecznych ozdób, przysmaków na święta, żywych choinek.

 8. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.

 9. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do składania ofiary za świecę w cenie obiadu dla dziecka.

 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych i misyjnych w zakrystii.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia,

 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Tadeusz Gas l. 86 – Miechów

+ Władysław Duniec l. 81 – Miechów

+ Henryk Wójtowicz l. 71 – DPS Łagiewniki

+ Jerzy Kowar l. 62 – Miechów

+ Florentyna Krzyżkiewicz l. 87 – Miechów