Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu– 19.12.2021r.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej z Bazyliki można zabrać betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Dziękujemy Harcerzom za ten symbol jedności z Betlejem, gdzie narodził się Bóg dla każdego z nas.
 2. Dzisiaj o g.17.30 nowenna do Bożego Narodzenia
 3. W poniedziałek od g.10.00 będą wydawane paczki parafialne dla najbiedniejszych w siedzibie Caritas przy ul. Jagiellońskiej.
 4. Sakrament pokuty i pojednania w czasie każdej Mszy Świętej, po południu od g.17.00.
 5. Kancelaria parafialna czynna do środy.
 6. W czwartek od g.9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, których możemy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
 7. W piątek 24 grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się w naszych  rodzinach o tradycyjną oprawę wigilii. W domu, przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia  Jezusa  Chrystusa i odmówić  wspólnie modlitwę Ojcze nasz. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd, który jest  zewnętrznym znakiem, że miłujemy  Pana  Boga całym  swoim  sercem. W Wigilię o g.24.00 Pasterka.  W Boże Narodzenie i w drugi Dzień Świąt – w niedzielę Św. Rodziny Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie owsa w przyszłą niedzielę na każdej Mszy Świetej.
 8. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
 9. Przy głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wyjściu bazyliki.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.