Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023

  1. Dzisiaj – Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się w naszych rodzinach o tradycyjną oprawę wigilii. Przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej czytamy opis narodzenia Jezusa Chrystusa z Ew. wg św. Łukasza i odmawiamy  modlitwę Ojcze nasz w intencji rodziny oraz za naszych bliskich zmarłych, następnie składamy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Po zakończeniu wieczerzy wigilijnej wspólnie zaśpiewajmy kolędy uwielbiając Boże Dziecię i wyznając wiarę we Wcielenie Bożego Syna. O północy zapraszamy na Pasterkę. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi Dzień Świąt 26 grudnia – Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Poświęcenie owsa w dugi dzień Świąt na każdej Mszy Świętej. Tego dnia naszymi ofiarami wspieramy KUL.
  2. 800 lat temu św. Franciszek z Asyżu jako pierwszy zbudował żywą szopkę w Greccio. Chciał przez to zaprosić ludzi do jeszcze mocniejszego zgłębiania tajemnicy Bożej Miłości, którą możemy podziwiać w nowonarodzonym Jezusie w Betlejem. W naszej parafii na dziedzińcu Bazyliki powstała żywa szopka, wybudowana przez nowopowstałą Radę Rycerzy Kolumba, przy wsparciu przyjaciół. Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie za włożony trud.
  3. W środę w liturgii wspominamy Św. Jana Apostoła, Ewangelistę. Jest to dzień imienin biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.
  4. Liturgiczna Schola Młodych serdecznie zaprasza osoby chętne do wspólnego śpiewania na próbę w Środę – 27 grudnia o godz. 19:30 do domu parafialnego.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Zapraszamy do modlitwy o uświęcenie naszych rodzin, o pokój, miłość wzajemną i szacunek oraz aby Bóg był w centrum każdego ogniska domowego naszej parafii. Tego dnia razem z naszą Scholą „Jeruzalem” zapraszamy rodziny wraz z dziećmi na wspólne kolędowanie przy naszej żywej Szopce po Mszy św. o godz. 11:30.
  6. W niedzielę 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na g.18.00 na Mszę Świętą podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2023 i na nabożeństwo po Mszy Świętej.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych i misyjnych w zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Janina Bogacz l.97 Miechów
+ Danuta Mucha l.79 Szczepanowice