Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

  1. Dziś – Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczynamy Tydzień modlitw o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  2. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, patrona również naszego ks. wikariusza Wojciecha. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
  3. W czwartek 25 kwietnia podczas Mszy Świętej o g.18.00 będzie poświęcenie ziemniaków z racji obchodzonego święta św. Marka – Ewangelisty. Na tę Mszę Świętą zapraszamy producentów ziemniaków z Biskupic i wszystkich rolników.
  4. Spotkanie dla Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w piątek, 26 kwietnia po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
  5. Za tydzień o g.19.00 katecheza chrzcielna w domu parafialnym.
  6. Ogłoszenie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Ostatnie obowiązkowe spotkanie dla rodziców odbędzie się w środę o g. 19.00 w Bazylice.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową pt. „Śladami św. Andrzeja Boboli i bł. Bronisława Markiewicza”. Wyjazd planujemy 18 maja w sobotę. Koszt pielgrzymki 150 zł. Zapisy w kancelarii bądź zakrystii z zaliczką 100 zł. Ewentualne pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować do ks. Andrzeja.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dostępny jest kwartalnik Niedziela z pięknym i obszernym artykułem o naszej bazylice zatytułowany: „Polską Jerozolimą zwany”. Do nabycia w zakrystii.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+Jan Szwaja, l. 63, Zagorzyce
+Danuta Wasyl, l. 83, Kraków
+Ewelina Dróżdż, l. 43, Strzeżów
+Władysław Miśtal, l. 87, Miechów
+Aleksandra Oczkowicz, l. 92, Miechów
+Edward Byszewski, l. 71, Kraków
+Adam Bociek, l. 61, Jaksice