Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 30.04.2023r. 

 1. Dziś o g.19.00 katecheza chrzcielna w domu parafialnym.  

 2. Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w Bazylice codziennie  o g.17.30. Zachęcamy także, aby gromadzić się przy kapliczkach i tradycyjnie śpiewać litanię i pieśni do Matki Bożej.  

 3. Jak co roku Akcja Katolicka zaprasza i organizuje majówkę w rożnych miejscach miasta. Pierwsza z nich odbędzie się 1 maja o g.19.00 przy krzyżu na os. Sikorskiego.  

 4. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu  w Miechowie zapraszają na „Muzyczną Majówkę”, która odbędzie się 1 maja  od g.16.00 na scenie Amfiteatru w Miechowie. Dodatkowe atrakcje w tym dniu to; mała gastronomia i dmuchańce dla dzieci. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w sali kinowej Domu Kultury. 

 5. W środę 3 maja obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych  jak w każdą niedzielę. W tym dniu będziemy obchodzić 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. O g.13.00 zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę. 

 6. Od środy 3 maja rozpoczynamy poświęcenie pól, które  odbędzie się w następującym porządku:

10.30  – po Mszy św. w Kalinie – Kalina Rędziny

12.00  – po Mszy św. w Siedliskach – ul. Partyzantów i ul. Walki Zbrojnej 

15.00  – Kalina Lisiniec

15.00  – Komorów

16.00  – Biskupice

17.00  – Falniów Wysiołek 

18.00  – Podmiejska Wola

Msze św. z racji poświęcenia pól, o Boże bł. dla mieszkańców i szczęśliwe urodzaje: 

3 maja:       7.00  – za mieszkańców Komorowa

9.30  – w Kalinie za mieszkańców Kaliny Rędziny i Kaliny Lisiniec

10.00  – za mieszkańców Biskupic  

11.00 – w Siedliskach za mieszkańców ul. Partyzantów, ul. Walki Zbrojnej   i Siedlisk 

16.30 – za mieszkańców Podmiejskiej Woli 

 1. W czwartek 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana, patrona strażaków. Życzymy wszystkim strażakom obfitości Bożych łask, zdrowia i wstawiennictwa ich patrona. 

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach będzie tylko jedna Msza Święta rano o g.6.30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wieczorem również adoracja.  W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. W I sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych. 

 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym. 

 4. W naszej parafii odbędą się 33-dniowe przygotowania do całkowitego oddania siebie Chrystusowi przez Maryję w duchu nauczania św. Ludwika Marii de Montfort. Wszyscy, którzy oddali się już MB w niewolę miłości będą mogli przygotować się do odnowienia swojego Aktu. Więcej informacji na stronie internetowej i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.13.00. 

 5. Dyrekcja SP nr 1 i LO w Miechowie zaprasza do wzięcia udziału w charytatywnym biegu  dla Hospicjum, który odbędzie się 14 maja na boisku przy LO w Miechowie.  

 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. 

 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.