Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

 1. Zapraszamy do nabywania Baranków Caritas wykonanych z białej czekolady. Ofiary jakie przy tej okazji złożymy to wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin. Możemy dzisiaj złożyć ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii.

 2. Od jutra rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla Szkół Podstawowych i Szkół Średnich. Szczegółowy program został podany w szkołach i w gablotach. Zachęcajmy młodych ludzi do aktywnego udziału w naukach rekolekcyjnych i do spowiedzi w te dni.

 3. Wojownicy Maryi zapraszają w środę po wieczornej Mszy św. na różaniec a potem mężczyzn na spotkanie do domu parafialnego.

 4. W piątek o godz. 17:00. Rycerze Kolumba zapraszają na Drogę Krzyżową w intencji naszej Ojczyzny, o błog. Boże, dar zgody i wzajemnego szacunku

 5. Spotkanie formacyjne dla należących do Apostolatu Margaretka w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy w piątek na czuwanie Apostolatu Margaretka w Imbramowicach, wyjazd o godz. 19.00.

 6. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi

  prof. Henryk Sławiński. Prosimy o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej. Szczegółowy plan wywieszony jest gablocie.

 7. Na rozpoczęcie naszych rekolekcji wielkopostnych zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 19.00 na Uwielbienie pod hasłem: „Kto idzie za mną?”, które poprowadzi Stowarzyszenie Dwa Przymierza oraz Zespół ToON, tworzący coroczne wydarzenie Uwielbienie w Centrum Miasta. Podczas wspólnej modlitwy będziemy mogli Uwielbiać Pana przed Najświętszym Sakramentem. Usłyszymy również świadectwo wiary jednej z osób z grupy. Modlitwę przez muzykę poprowadzi Zespół ToON. Na koniec wydarzenia, wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary, które będą przeznaczone na organizację Uwielbienia w Centrum Miasta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Miechowie informuje że posiada trzy miejsca wolne na pobyt dzienny w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Strzeżowie Drugim. Szczegóły na plakatach.

 9. W sobotę na plebanię zapraszamy Rodziców z Dziećmi pierwszokomunijnymi w celu przymiarki strojów. Od 9.00 zapraszamy SP nr 1, a od 10.00 SP nr 2 oraz SP Wola Bukowska.

 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 W minionym tygodniu odeszli do wieczności: