Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 14.03.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki!!!
2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych z naszej parafii.
3. W poniedziałek 15 marca ks. Dawid zaprasza na Mszę św. dla mężczyzn do Bazyliki na g.18.45
4. Spotkanie z rodzicami uczniów klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w Bazylice o g.19.00: we wtorek 16 marca SP nr 1, w środę 17 marca SP nr 2 i Bukowska Wola. Prosimy, aby na spotkanie przybył jeden z rodziców.
5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.
6. W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich czcicieli na Mszę św. do kaplicy szpitalnej na g.18.00 z możliwością uzyskania odpustu zupełnego.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Kamil Banasik, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Prosimy o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
8. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
9. Pragniemy wrócić do idei powołania Rady Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Po ogłoszeniu w ubiegłym roku zgłosiło się 10 panów. Do powstania Rady potrzeba 20 mężczyzn. Rycerze Kolumba są wspólnotą, która kieruje się w swej działalności miłosierdziem, braterstwem, jednością i patriotyzmem. Są to zadania, które wyznaczył założyciel ks. Michał McGivney, ostatnio wyniesiony na ołtarze jako błogosławiony Kościoła Katolickiego. Panów, którzy chcieliby włączyć się w tę wspólnotę zapraszamy na spotkanie we wtorek na g.19.00 do domu parafialnego.
10. W Bazylice trwają prace przy modernizacji oświetlenia. Niektóre elementy Bazyliki trzeba bardziej doświetlić i przechodzimy na oświetlenie ledowe.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.