Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – LAETARE – 19.03.2023r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać baranki wielkanocne. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

 2. Jutro w Kościele obchodzimy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę Świętą do kaplicy szpitalnej na g.18.00 dla uczczenia św. Józefa, Patrona dobrej śmierci.

 3. We wtorek kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.

 4. W przyszłą niedzielę o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 5. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Tomasz Idczak, pallotyn. Prosimy o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii.

 7. Św. Hieronim powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Dlatego grupa młodzieżowa przygotowała kartki z fragmentami Pisma Świętego do przeczytania w Wielkim Poście. Można je wylosować w przedsionku przy głównym wejściu do Bazyliki. Zapraszamy do „poczęstowania” się Słowem Bożym.

 8. Parafia w Charsznicy organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 24 marca o g.20.00 Mszą Świętą. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

 9. W sobotę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Będzie to można uczynić w Bazylice po Mszach Świętych o g.7.00 i 00.

 10. 2 kwietnia Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Warszawy na Biały Marsz w obronie świętości Jana Pawła II. Zbiórka przy Katedrze w Kielcach o g.7.30. Koszt przejazdu 60zł. Zapisy w kancelarii.

 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: 
  + Stanisław Machejek l. 82 – Podmiejska Wola