Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 27.03.2022r.

 1. Dzisiaj o 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty „Marana tha”.
 3. We wtorek o g.19.00 spotkanie grupy młodzieżowej i chętnych w domu parafialnym.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca i będzie sprawowana jedna Msza Św. rano, koncelebrowana o g.6.30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. W I piątek spowiedź rano od g.6.30 i po południu od 17.00. Droga krzyżowa w piątek o g.18.45 będzie prowadzona przez młodzież, prosimy zabrać ze sobą świece. W I sobotę miesiąca adoracja pierwszo sobotnia będzie przedłużona do północy, podczas której będziemy się modlić o pokój na świecie.
 5. Do chorych z posługą sakramentalną, comiesięczną i świąteczną kapłani udadzą się 9 kwietnia w sobotę od g.9.00. Chorych możemy zgłaszać w kancelarii i zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Marcin Kowalski, biblista. Prosimy o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
 7. W następną niedzielę po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 8. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
 9. Przy ołtarzu Św. Józefa możemy składać artykuły żywnościowe dla biednych rodzin. Bardzo prosimy, aby były to artykuły hermetycznie zamknięte.
 10. Parafia w Charsznicy organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 1 kwietnia o g.19.15 modlitwą różańcową i Mszą Świętą. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 11. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zaprasza na koncert pt. ”Moja i Twoja Nadzieja”, który przygotowany został z myślą o uchodźcach z Ukrainy, przebywających w gminie Miechów. Koncert z udziałem ukraińskiej młodzieży odbędzie się w sobotę 2 kwietnia
  o g.15.00 w Domu Kultury. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 12. W Kielcach w kościele Niepokalanego Serca NMP, przy ul. Urzędniczej 3 w dniach od 4 do 6 kwietnia odbędą się rekolekcje dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.
 13. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 29 do 31 marca będą realizowane wypłaty gotówkowe dodatku osłonowego odnośnie wniosków złożonych w dniach od 4 stycznia do 11 lutego br. w kasie Krakowskiego Banku Spółdzielczego oddział Miechów, natomiast wypłata wniosków złożonych po 11 lutym nastąpi w późniejszym terminie.
 14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 16. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Bronisław Piechota l. 84 – Miechów

+ Zdzisława Gnutek l. 86 – Miechów

+ Sławomir Gumula l. 77 – Podmiejska Wola

+ Ewa Patej l. 71 – Miechów

+ Zofia Petri l. 83 – Kraków