Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

 1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki. Obowiązuje dyspensa od uczestnictwa fizycznie we Mszy Świętej niedzielnej i możemy z niej korzystać godnie uczestnicząc we Mszy Świętej przez media.
 2. Wychodząc z Bazyliki można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na rzecz chorych na trąd z okazji przypadającego 68. Światowego Dnia Trędowatych.
 3. We wtorek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej, w którym modlimy się za wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego z okazji ich święta patronalnego. Niech nasza modlitwa i ofiary materialne zbierane na tacę na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych będą wyrazem naszej wdzięczności wobec nich.
  Msze święte w tym dniu o g. 6.30, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. Poświecenie gromnic na każdej Mszy świętej.
 4. W środę wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Na Mszach świętych poświęcenie owoców.
 5. W piątek we wspomnienie św. Agaty podczas Mszy świętych poświęcenie soli i chleba.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja o powołania.
  W I w piątek zapraszamy do spowiedzi  oraz uczestnictwa w Eucharysti – rano od g.6.30 i po południu od g.17.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  W I sobotę miesiąca po wieczornej Mszy świętej adoracja pierwszo sobotnia.
 7. Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie zawiadamia, że w przyszłą niedzielę 7 lutego o g.17.00 będzie sprawowana Msza święta za zmarłą Członkinię Założycielkę – 20 lat temu Stowarzyszenia Krystynę–Józefę Tomczyk.
 8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 1 lutego br. Można składać wnioski o świadczenie wychowawcze (500+) wyłącznie w wersji elektronicznej, natomiast od 1 kwietnia będzie można złożyć wnioski w wersji papierowej w siedzibie tutejszego Ośrodka. W trosce o bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.