Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Najświętszej Trójcy – 04.06.2023r.

  1. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć do puszek dobrowolne ofiary na diecezjalny fundusz remontowo-budowlany, który wspiera małe parafie naszej diecezji, których nie stać na większe a konieczne remonty.

  2. W I środę miesiąca poranna Msza Święta tylko o g.6.30.

  3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g.7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta (około g.12.00) i ostatnia Msza Święta o g.18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną w stałych miejscach. Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi. Jest to bowiem dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę. Do  udziału w  procesji  eucharystycznej zapraszamy wszystkich: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu, sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy Bożogrobców, strażaków, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Od piątku przez całą oktawę po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna i Msza Święta o g.18.00.

  4. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że 10 czerwca w Parku Miejskim w Miechowie przy Altanie odbędzie się drugie święto organizacji pomocowych pod hasłem „Pomagamy razem”. Więcej informacji w gablotach.

  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o g.11.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Natomiast o g.15.00 będzie sprawowana Msza Święta z racji podsumowania akcji „Pola Nadziei” połączona wraz z jubileuszem 25-lecia placówki. Po Mszy Świętej „żonkilowym marszem” będzie przejście  do Parku Miejskiego na festyn. Więcej informacji na plakatach.

  6. W sobotę 17 czerwca jest organizowany wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej do Krakowa, do Centrum Jana Pawła II. Zaproszenie jest kierowane do wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej z wpłatą 30zł.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ryszard Marczewski  l. 68 – Jaworzno