Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021r.

 1. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Chrystusa Króla, która jest ostatnią niedzielą zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na migrantów.
 3. W poniedziałek 22 listopada obchodzimy wspomnienie Świętej Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Podczas Mszy Świętej o g.18.00 będziemy  się  modlić w intencji wszystkich grup śpiewaczych i instrumentalnych istniejących przy naszej Bazylice.
 4. Od jutra przed wieczorną Mszą Świętą rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.
 5. We wtorek kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.
 6. Również we wtorek zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba i sympatyków, które odbędzie się w domu parafialnym o g.19.00
 7. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w domu parafialnym.
 8. W najbliższą niedzielę w liturgii  Kościoła rozpoczyna się ADWENT, który ma podwójny charakter – jest to czas radosnego oczekiwania  na pierwsze przyjście Chrystusa w Boże Narodzenie oraz na powtórne przyjście Zbawiciela.
 9. Od następnej niedzieli będziemy mogli nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. Również od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównym wyjściu z Bazyliki u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
 11. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii.
 12. Za tydzień w niedzielę o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wejściu bazyliki oraz kalendarzy w Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a teraz pomódlmy się jeszcze o pokój w naszej Ojczyźnie. Pod Twoją Obronę…