Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia – 07.04.2024 r.

 1. Dziś o g.17.30 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca na plebanii. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc kwiecień: o mocną wiarę w Chrystusa Zmartwychwstałego i radość duchową z niej płynącą.
 2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Jednocześnie Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza na III Dzień Dobra – 13 kwietnia w sobotę kończącą Tydzień Miłosierdzia, do Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. To Święto Pracowników, wolontariuszy, darczyńców podopiecznych Caritas. Rozpoczniemy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie swoje talenty artystyczne zaprezentują podopieczni placówek Caritas. W trakcie imprezy będzie można skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku. Na zakończenie występ zespołu Wspólnoty z Krakowa „Chrystus w Starym Mieście”. Wstęp bezpłatny.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona na ten dzień z racji przeżywanego Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania. O godz. 18.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze rozłożone są przy wyjściach z Bazyliki i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 4. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w Warszawie. Gorąco zachęcamy. Szczegóły na plakacie w gablotach.
 5. We wtorek na cmentarzu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego pana Stanisława Piwowarskiego w 4 r. śm. – od Stowarzyszenia „Gryf”, Muzeum Ziemi Miechowskiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Miechów.
 6. W dniu 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji oraz katastrofy smoleńskiej Msza św. w naszej Bazylice będzie odprawiona 10 kwietnia o godz. 18.00. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze pod krzyżem misyjnym. Zapraszamy na tę uroczystość.
 7. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn wraz z synami w sobotę 20 kwietnia do Rzeszowa na ogólnopolskie spotkanie mężczyzn, informacje na plakatach. W środę po wieczornej mszy św. różaniec, a potem agape dla mężczyzn w domu parafialnym.
 8. Parafialny Zespół Caritas informuje, że druga tura paczek żywnościowych będzie wydawana w dniu 11 kwietnia, czwartek o godz. 9.00 w siedzibie Caritas na ul. Jagiellońskiej 19.
 9. W sobotę w naszej Bazylice będzie uroczystość powołania nowej Rady Rycerzy Kolumba z udziałem ks. bpa Andrzeja Kalety oraz delegata rejonowego Rycerzy Kolumba w Polsce. Msza św. o godz. 12.00.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialny odpust Pustego Grobu. W parafii będziemy gościć ks. prof. Józefa Klocha, który cały dzień będzie głosił Słowo Boże oraz odprawi sumę odpustową o g.13.00.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wydawnictwo „Jedność” wydało książkę Paula Badde: „Boskie Oblicze na chuście z Manopello”. Dzisiaj w naszej parafii mamy promocję tej książki. Autor był u nas obecny podczas poświęcenia kaplicy Świętego Oblicza. Książka w wyczerpujący sposób podaje historię tego przedziwnego świadka Zmartwychwstania jakim jest chusta z Manopello-wizerunek namalowany nie ręką ludzką. Cena książki 30 zł. Do nabycie w zakrystii i w przedsionku Bazyliki.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:       
+Eugeniusz Wiśniewski, l. 88, Szczepanowice;  +Wit Gurbiel, l. 70, Miechów; +Waldemar Jakuta, l. 80, Kraków; +Maria Gola, l. 87, Miechów ; +Teresa Wachacka, l. 92, Miechów; +Janina Gola, l. 89, Miechów