Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.

1. Ks. kapelan Stanisław Latosiński wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci zaprasza w poniedziałek 31 maja o g.18.00 na Mszę św. do kaplicy szpitalnej z racji święta Nawiedzenia NMP.
2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa czerwcowe, które będą sprawowane codziennie o g.17.30, natomiast w niedzielę po Mszy Świętej o g.18.00. W tym dniu przypada Dzień Dziecka. Wszystkim dzieciom życzymy Bożych darów, aby wzrastały w mądrości i miłości swoich najbliższych. Jest to także dzień imienin ks. Konrada. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o g.18.00 w intencji czcigodnego solenizanta.
3. W środę o g.19.00 próba w Bazylice kandydatów do bierzmowania klas 8.
4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g.7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta (około g.12.00) i ostatnia Msza Święta o g.18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną na południowym dziedzińcu Bazyliki:
I ołtarz – Strażaków;
II ołtarz – Koła Żywego Różańca;
III ołtarz – Neokatechumenat,
IV ołtarz – Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców.
Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi. Jest to bowiem dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę. Do udziału w procesji eucharystycznej zapraszamy wszystkich: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu,
sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy Bożogrobców; strażaków, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Od piątku przez całą oktawę nabożeństwo czerwcowe o g.17.30, następnie procesja eucharystyczna i Msza Święta o g.18.00.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g.6.30 i po południu od g.17.00, po wieczornej Mszy Świętej adoracja. W I sobotę po wieczornej Mszy Świętej adoracja pierwszo sobotnia.
6. Państwowa Szkoła Muzyczna ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na diecezjalny fundusz remontowo – budowlany.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.