Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie –  Niedziela Palmowa – 02.04.2023r.

 1. W przedsionku Bazyliki można nabyć palmy u Sióstr Benedyktynek, a Akcja Katolicka rozprowadza ciasta.

 2. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie ogłasza konkurs pt. ”Tradycyjna Palma Wielkanocna”. Ocena konkursowa palm mających co najmniej 1m. długości odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej ok. g.12.30 pod pomnikiem Macieja Miechowity.

 3. Zapraszamy dzisiaj na g.19.00 do naszej Bazyliki na koncert „Stabat Mater” – utworu napisanego przez Mariusza Kramarza, który zostanie wykonany przez solistów, Chór Bazyliki Grobu Bożego oraz Orkiestrę Kameralną pod batutą Alicji Gaweł-Kramarz.

 4. W Wielki Wtorek o g.19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta.

 5. Dziś Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Od Wielkiego Czwartku przeżywać będziemy Święte Triduum Paschalne.

W Wielki Czwartek o g.18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu Pan Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to I czwartek miesiąca i dzień kapłański. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za kapłanów pracujących
i pochodzących z naszej parafii. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu
w ciemnicy do g.24.00.

W Wielki Piątek początek adoracji o g.6.30. O g.15.00 Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O g.16.00 Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku pod przewodnictwem bpa Mariana Florczyka rozpocznie się o g.17.00.  Adoracja przy Grobie do g.24.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Straż Pożarną z naszej Parafii prosimy, aby czuwała tradycyjnie przy Grobie Pańskim. Jest to również I piątek miesiąca. Odprawiający I piątki Komunię Świętą mogą przyjąć tylko w czasie liturgii o g.17.00. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej według prośby kard. Kazimierza Nycza i członków Zakonu Grobu Bożego
w Jerozolimie.

W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g.6.00 do 22.00. W tym dniu błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. Godziny błogosławienia 
w Bazylice od g.8.00 do 13.00; co pół godziny. Na czas poświęcenia pokarmów będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, wjazd od ul. Warszawskiej, a wyjazd na plac Tadeusza Kościuszki. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g.20.00.

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Msza Święta z procesją rezurekcyjną przez Rynek o g.6.00. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Pozostałe Msze Święte bez zmian. W drugim dniu Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O g.13.00 Msza Święta chrzcielna.

 2. W sobotę 8 kwietnia od g.10.00 będą wydawane paczki świąteczne w siedzibie Caritas przy ul. Jagiellońskiej.

 3. Spowiedź w Bazylice w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę w czasie każdej Mszy Świętej, po południu od g.17.00, natomiast w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę od g.6.30 do 13.00

 4. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna do środy włącznie.

 5. Wychodząc z bazyliki możemy złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Bożego, a przy ołtarzu Św. Józefa artykuły żywnościowe dla najbiedniejszych.

 6. W gablocie znajduje się informacja o badaniu wzroku w poszczególnych miejscowościach

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Marianna Białoczyńska l. 76 – Miechów
  + Tomasz Podyma l. 92 – Bukowska Wola
  + Zofia Jesień l. 78 – Miechów

  + Marek Kempiński l. 57 – Miechów