Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Bazyliki na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy państwu Madejom za ofiarowane choinki, ks. Hubertowi i młodzieży, lektorom za przygotowanie szopki, p. Wojciechowi Idzikowi za materiały do szopki i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt.
  2. Jutro w liturgii wspominamy Św. Jana Apostoła, Ewangelistę. Jest to dzień imienin biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie. Po Mszach Świętych poświęcenie wina.
  3. We wtorek o g.19.00 w domu parafialnym kolejne spotkanie grupy synodalnej.
  4. W piątek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na g.18.00 na Mszę Świętą podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2021 i na nabożeństwo po Mszy Świętej.
  5. W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Jest to również I sobota miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w głównym wyjściu bazyliki.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  9. Podobnie jak w roku ubiegłym w związku z pandemią kolęda w bieżącym roku będzie miała podobny charakter jak w roku ubiegłym. Zapraszamy parafian na Mszę świętą wieczorową w czasie której będziemy się modlić o Błogosławieństwo Boże dla tych rodzin.

W tym tygodniu zapraszamy na Mszę świętą wieczorną mieszkańców

Wtorek 28 grudnia: Strzeżów I, Strzeżów II, Zapustka i Biskupice

Środa 29 grudnia: Falniów, Falniów Wysiołek, Szczepanowice

Czwartek 30 grudnia: Komorów, Witowice, Zagorzyce i Siedliska

Sobota 1 stycznia o g.16.30: Podmiejska Wola, Kalina Mała, Kalina Rędziny i Kalina Lisiniec; o g.18.00: ul. Wesoła, Drzymały, Kolejowa i Krótka

Niedziela 2 stycznia o g.16.30: ul. Powstańców – cała i bloki, o g.18.00 Poradów, ul. Skorupki i ul. Spacerowa

Istnieje możliwość kolędy w formie tradycyjnej, ale  na zaproszenie indywidualne.  
W związku z tym 1 i 2 stycznia rodziny, które będą chciały zaprosić kapłana, będą mogły to uczynić wrzucając do puszki przy ołtarzu przed figurą MB Fatimskiej kartkę z nazwiskiem rodziny, adresem i numerem telefonu.