Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – 01.04.2024 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W naszej Bazylice trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, którą sprawujemy codziennie przed wieczorną Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach będzie tylko jedna Msza Święta rano o g.6.30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
  W czwartek, piątek i sobotę również wieczorem zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu. W I piątek spowiedź rano od g.6.30 i po południu od g.17.30. Warunkiem spełnienia obowiązku I piątku czy I soboty miesiąca, jest przyjęcie Komunii Świętej w tym dniu.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca Wojownicy Maryi zapraszają na godzinę Świętą od 23.00 do 24.00. Informacje na plakatach.
 5. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
 6. Rodziców i dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o 11.30. Dzieci odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy zabrać świece.
 7. W przyszłą niedzielę o g.17.30 będzie sprawowane nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia ze śpiewem Koronki. Będzie także można złożyć do puszek dobrowolne ofiary na dzieła miłosierdzia, które będą przeznaczone na Caritas z racji patronalnego święta.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:                                                                                           
+Jan Musiał, l. 72, Miechów