Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu –03.04.2022r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek program jest identyczny. Msze święte z nauką ogólną o g. 6.30, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. Zwracamy się z prośbą, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Ten czas pozostawmy dla tych, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie będą mogli wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Program rekolekcji na drzwiach wejściowych, w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 2. Dziś po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 3. W środę i czwartek o g.19.00 w Bazylice odbędą na rekolekcje dla młodzieży. Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej i Szkół Średnich.
 4. W I czwartek miesiąca będzie tylko jedna Msza Święta rano o g.6.30 połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek 8 kwietnia na g.19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na katechezę dla dorosłych połączoną z dyskusją nt. wiary. Mile widziani są Ci, którzy stawiają sobie pytania i szukają na nie odpowiedzi.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się 9 kwietnia w sobotę od g.9.00. Chorych możemy zgłaszać w kancelarii i zakrystii.
 7. Społeczny Komitet Obchodów Patriotycznych „Gryf” zaprasza na Mszę Świętą w sobotę 9 kwietnia o g.18.00 w 82r. ludobójstwa w Katyniu i w 12r. katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów pod krzyżem misyjnym.
 8. W najbliższą Niedzielę Palmową obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. O g.11.10 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym na południowym dziedzińcu, gdzie nastąpi poświęcenie palm
  i w uroczystej procesji przejdziemy na Eucharystię do Bazyliki. W tym dniu Siostry Benedyktynki będą rozprowadzać palmy z żywych gałązek, natomiast młodzież własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Zapraszamy do nabywania i wspierania grupy młodzieżowej.
 9. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie ogłasza konkurs pt. ”Tradycyjna Palma Wielkanocna”. Ocena konkursowa palm odbędzie się 10 kwietnia 2022 r. po Mszy Świętej ok. g.12:30 pod pomnikiem Macieja Miechowity przy Placu Tadeusza Kościuszki. Przewidziano nagrody.
 10. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Bożego.
 11. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
 12. Przy ołtarzu Św. Józefa możemy składać artykuły żywnościowe dla biednych rodzin. Bardzo prosimy, aby były to artykuły hermetycznie zamknięte i przynoszone przed Mszami Świętymi.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 15. W tym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Maria Kubik l. 82 – Miechów

+ Andrzej Kwiecień l. 70 – Miechów

+ Helena Wachowicz l. 76 – Miechów

+ Aleksandra Włodarczyk l. 86 – Miechów

+ Adam Knap l. 54 – Kalina Mała