Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2023r.

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i wtorek program jest identyczny. Msze Święte z nauką ogólną o g. 6.30, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00. Zwracamy się z prośbą, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Ten czas pozostawmy dla tych, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie będą mogli wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Program rekolekcji na drzwiach wejściowych, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 2. Wychodząc z bazyliki możemy złożyć ofiary do puszek na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin z naszej parafii, a przy ołtarzu Św. Józefa składać artykuły żywnościowe.

 3. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 4. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.

 5. Hospicjum składa podziękowanie za złożone ofiary do puszek i składanych do skarbony przy wejściu do bazyliki w wysokości 31.323,38 i zaprasza na bezpłatne szkolenie wstępne Wolontariuszy, które odbędzie się 29 marca od g.16.00 na sali konferencyjnej GOPS w Miechowie, budynek obok placówki, ul. Szpitalna 1. Więcej informacji na stronie Hospicjum.

 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja.

  W tym dniu kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od g.9.00, których możemy zgłaszać w kancelarii i zakrystii.

 7. W najbliższą Niedzielę Palmową obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. O g.11.10 zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym na południowym dziedzińcu, gdzie nastąpi poświęcenie palm i w uroczystej procesji przejdziemy na Eucharystię do Bazyliki. W tym dniu Siostry Benedyktynki będą rozprowadzać palmy z żywych gałązek, a Akcja Katolicka rozprowadzać ciasto. Spotkanie KŻR po Mszy Świętej o g.8.30 w domu parafialnym.

 8. Centrum Kultury i Sportu w Miechowie ogłasza konkurs pt. ”Tradycyjna Palma Wielkanocna”. Ocena konkursowa palm odbędzie się 2 kwietnia 2023r. po Mszy Świętej ok. g.12.30 pod pomnikiem Macieja Miechowity.

 9. W następną niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Bożego.

 10. Za tydzień w Niedzielę Palmową o g.19.00 w naszej Bazylice będzie miał miejsce wyjątkowy koncert muzyki pasyjnej. Utwór „Stabat Mater” napisany przez Mariusza Kramarza zostanie wykonany przez solistów, a także obchodzący jubileusz 30 lat działalności Chór Bazyliki Grobu Bożego oraz Orkiestrę Kameralną pod batutą Alicji Gaweł-Kramarz. Utwór ten wprowadzić nas może w zadumę nad istotą przeżywanego okresu liturgicznego, a przeżycia duchowe i muzyczne z pewnością pozwolą przygotować się na głębsze doświadczenie misterium Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do przybycia. Wstęp wolny.

 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  + Karolina Krzyżek l. 100 – Falniów Wysiołek
  +Anna Kopeć l. 90 – Miechów
  + Marek Pazera l. 65 – Miechów
  + Artur Ucka l. 58 – Miechów