Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

 1. Gościmy dziś przedstawicieli naszego Hospicjum, którzy w ramach akcji „Pola Nadziei” zbierają środki na Miechowskie Hospicjum.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 8:30 spotkanie dla członków Kół Żywego Różańca na plebanii. Parafialna intencja modlitewna dla Róż Różańcowych na miesiąc maj: o większe zaangażowanie wiernych w życie wspólnoty parafialnej oraz za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy próby przed uroczystością pierwszej komunii św. Prosimy rodziców o zapoznanie się z grafikiem spotkań.
 4. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza na wspólne śpiewanie majówki. Pierwsze z nich odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 przy figurce Matki Bożej na Janowie.
 5. Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich w środę po wieczornej Mszy św. na różaniec a potem mężczyzn na agape do domu parafialnego.
 6. W sobotę o g.15.00 będzie sprawowana Msza Święta. w int. Strażaków z racji Powiatowego Dnia Strażaka. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dyrekcja SP nr 1 i LO w Miechowie zaprasza na rodzinny bieg charytatywny dla miechowskiego Hospicjum w niedzielę 12 maja na boisku LO. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
 8. Za tydzień młodzież naszej parafii będzie rozprowadzać kremówki z Wadowic z racji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy do zapisów na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę 1 czerwca. Zapisy w kancelarii bądź zakrystii. Koszt wyjazdu 40 zł. Ewentualne pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować do ks. Andrzeja.
 10. W środę 8 maja specjaliści Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie zapraszają na spotkanie podczas którego omówione zostaną możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich na rozwój własnej działalności. Rozpoczęcie w Agendzie Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Miechowie na ul. Sobieskiego 4 o godz. 14.00. Obowiązuje rejestracja elektroniczna na stronie: fundusze.malopolska.pl
 11. Poświęcenie pól w niedzielę 12 maja odbędzie się w następującym porządku:
 15.00  – ul. Bema
 15.00  – Zagrody  i  ul. Rolnicza
 15.00  – Strzeżów I
 16.00  – Strzeżów II
 17.00  – Zapustka
 18.00  – Zagorzyce  
 Msze św. z racji poświęcenia pól, o Boże bł., dla mieszkańców i szczęśliwe urodzaje:
 Niedziela 12 maja:    
 8.30  – za mieszkańców Strzeżowa II                                                                                                                         
10.00  – za mieszkańców Strzeżowa I i wszystkich ulic, gdzie święci się ogrody i pola                                       
11.30  – za mieszkańców Zapustki   
16.30  – za mieszkańców Zagorzyc                                                                                                                
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+  Ewa Lidia Adamska l.79 Kraków
+  Antonina Szymanek l.77 Miechów