Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

1. Przestrzegamy reżimu sanitarnego. Zachowujemy dystans, dezynfekcję i maseczki.
2. W najbliższą środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.30, 11.30, 16.30 i 18.00.
W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko.
Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny w okresie Wielkiego Postu zapraszamy o g.17.00 18.45 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bazylice będzie sprawowane w każdą niedzielę Postu o g.17.30; Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W związku z powyższym od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Świętej o g.17.00.W Wielkim Poście składamy do specjalnej skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu – jałmużnę postną, która będzie przeznaczona na pomoc dla biednych. W czasie  Wielkiego Postu również w każdą niedzielę po Mszy św. o g.13.00 będzie odprawiana droga krzyżowa.
3. W środę w kościele świętej Barbary na cmentarzu o g.11.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji poległych w 1863 roku, w 158r. Bitwy Miechowskiej. Po Mszy Świętej zostaną złożone kwiaty pod tablicą oraz odbędzie się poświęcenie pomnika po odnowieniu i renowacji.
4. W czwartek po Mszy św. wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. Rada Seniorów informuje, iż został uruchomiony projekt wsparcia osób starszych „Złota rączka”. Z bezpłatnych usług w zakresie drobnych napraw domowych dla osób powyżej 60r. życia skorzystać mogą mieszkańcy Gminy Miechów. Szczegółowe informacje dostępne na plakatach oraz ulotkach dostępnych przy wyjściu z Bazyliki.
6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.