Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023r.

  1. Przy wyjściach z Bazyliki można złożyć dobrowolne ofiary do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

  2. W najbliższą środę, popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o  :  6.30,   8.30,   11.30,  16.30  i 18.00. W okresie Wielkiego Postu – tj. w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko. Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny  w okresie Wielkiego Postu  zapraszamy o g.17.00 i 18.45 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w niedzielę po Mszy Świętej o g.13.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie sprawowane w każdą niedzielę Postu o g.17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich  Żali  i Drogi  Krzyżowej  można uzyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami. W  Wielkim  Poście  składamy  do   specjalnej  skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu – jałmużnę  postną, która  będzie  przeznaczona  na  pomoc dla biednych. W środę popielcową kancelaria parafialna czynna tylko wieczorem.

  3. W czwartek 23 lutego w naszej Bazylice odbędzie się uroczystość związana z 25r. Kolegiackiej Kapituły Miechowskiej. Uroczystość rozpocznie się o g.11.00. wprowadzeniem nowych kanoników do Kapituły, śpiewem godzinek o Bożym Grobie i wydarzeniami towarzyszącymi. Natomiast o g.12.00 pod przewodnictwem bpa Jana Piotrowskiego będzie odprawiona Msza Święta. Zapraszamy wszystkich parafian.

  4. Od czwartku 24 lutego do 2 marca w miechowskim kinie GRYF o g.17.00 będzie wyświetlany film pt. „Opiekun”, którego reżyserem jest miechowianin Dariusz Regucki. Serdecznie zapraszamy.

  5. Wychodząc z Bazyliki możemy zabrać ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rehabilitację katechety Andrzeja Szarka, który cały czas walczy o powrót do zdrowia.

  6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolne ofiary na pomoc Ukrainie w 1r. wybuchu wojny, natomiast o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

  7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie podaje do wiadomości godziny pracy punktu interwencji kryzysowej na plakacie w gablocie.

  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisław Korfel l. 82 – Zagorzyce