Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023r.

 1. Przy głównym wyjściu z Bazyliki młodzież naszej parafii rozprowadza kremówki z Wadowic. Zachęcamy do wsparcia grupy młodzieżowej.

 2. W poniedziałek o g.18.30 w Domu Kultury w Miechowie na spotkanie wszystkich zainteresowanych w sprawie dotacji do wymiany pieców zapraszają organizatorzy. Więcej informacji w gablotach. Natomiast o g.19.00 Akcja Katolicka zaprasza na majówkę przy Hospicjum.

 3. We wtorek 23 maja o g.18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych członków Stowarzyszenia Odnowy Zabytków w Miechowie, a następnie odbędzie się doroczne zebranie ogólne – sprawozdawcze Stowarzyszenia w sali pomieszczeń poklasztornych. Zapraszamy wszystkich członków.

 4. W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej podziękujmy za dar życia naszym mamom żyjącym i zmarłym. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym.

 5. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zapraszają na Koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 26.05. o g.17.00 w Domu Kultury w Miechowie oraz Gminny Dzień Dziecka organizowany w Parku Miejskim 27.05. w g.11.00 -14.00.

 6. W sobotę 27 maja w Kieleckiej Katedrze przyjmie święcenia prezbiteratu dkn Artur Podgórski, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Otoczmy Go modlitwą. Mszę Świętą prymicyjną będzie sprawował u nas 18 czerwca o g.11.30. Natomiast wieczorem na g.18.00 zapraszamy Mszę Świętą i czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy Świętej o g.13.00 adoracja uczestników 33-dniowych rekolekcji, a o g.19.00 katecheza chrzcielna w domu parafialnym.

 8. W przyszłym roku 2024, nowy szpital św. Anny w Miechowie, będzie przeżywał 40-lecie swego istnienia w służbie chorym i cierpiącym. kapelan Stanisław Latosiński z tej okazji przypomniał długą historię tego szpitala, zaczynającą się od czasów bożogrobców, jak również historię domów pomocy społecznej w powiecie miechowskim w wydanej książce, którą można nabyć w zakrystii oraz u autora książki.

 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Janusz Włodarczyk  l. 77 – Bukowska wola

+ Zofia Słota l. 71 – Gołcza

+ Genowefa Gaździcka l. 88 – Miechów

+ Barbara Gurdziel l. 77 – Miechów