Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła – 11.06.2023r.

  1. We wtorek zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą fatimską, różaniec i procesję na południowym dziedzińcu. W tym dniu nabożeństwo czerwcowe o g.18.30.

  2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Mszę Świętą o g.18.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy na południowym dziedzińcu. Po procesji poświęcenie wianków, ziół i kwiatów.

  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu odbędzie się wyjazd Margaretek do Imbramowic. Mszy Świętej będą przewodniczyć neoprezbiterzy. Zapisy na wyjazd do środy.

  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu o g.7.00 wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Straży Honorowej do Krakowa, do Centrum Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnejz wpłatą 30zł.

  5. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, uczniów i rodziców na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego na g.10.00 młodzież, na g.11.30 dzieci. Natomiast o g.13.00 Mszę Świętą prymicyjną będzie sprawował neoprezbiter ks. Artur Podgórski. Zapraszamy wszystkich parafian.

  6. Siostry Benedyktynki Misjonarki zapraszają młodzież żeńską i męską od 15 do 25 lat na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny „Benedictus” do Otwocka w dniach 10-14 lipca. Szczegóły i zapisy u Sióstr.

  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Żurek  l. 72 – Miechów

+ Grzegorz Matlachowski l. 41 – DPS Miechów

+ Ireneusz Loranty l. 55 – DPS Miechów

+ Ewa Doniec l. 59 – Miechów