Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2021r.

1. Cieszymy się obecnością diakonów i kleryków Kieleckiego Seminarium, którzy modlą się razem z nami o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
2. Dziś po Mszy św. o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
3. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości „Gryf” w Miechowie zaprasza 11 lipca w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g.11.30 w 78r. ludobójstwa na Wołyniu, za wszystkich pomordowanych przez Ukraińców Polaków na Kresach Wschodnich, żołnierzy Armii Krajowej i sił samoobrony, którzy polegli w obronie ludności cywilnej, a także w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy św. przejście pod pomnik Orła Białego i złożenie kwiatów.
4. Akcja Katolicka dziekuje parafianom za złożoną ofiarę do puszek na spłatę zadłużenia na Krzyż postawiony na Kopcu Kościuszki. Dziekuje również za ofiarę pewnej osoby przeznaczoną na zagospodarowanie terenu wokół krzyża.
5. W ostatnim czasie nasz region nawiedziły nawałnice. Biskup Kielecki zaprasza do modlitwy i pomocy dla poszkodowanych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszek dla tych, którzy ucierpieli na skutek nawałnic.
6. Gmina Miechów informuje, iż w związku z realizacją projektu „Wdrożenie systemu e-woda” w gminie Miechów od 5 lipca do 30 listopada br. na terenie gminy i miasta Miechów przeprowadzone będą wymiany wodomierzy. Więcej informacji na plakatach i ulotkach, które możemy sobie zabrać z przedsionka Bazyliki.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.