Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021r.

  1. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do puszek na poszkodowanych wskutek nawałnic.
  2. We wtorek z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie mszy o godz. 18.00. Zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zabierzmy ze sobą świece.
  3. W czwartek 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie i zdobycia Jerozolimy. Liturgii odpustowej o g.12.30 będzie przewodniczył ks. Józef Waśniowski z Pasierbca. W sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian. O godz. 10.00 w Domu Parafialnym rozpocznie się sympozjum „Z Jerozolimy do Miechowa, z Miechowa do Jerozolimy”. O g.12.30,  będą śpiewane Godzinki o Bożym Grobie, o g. 13.00 suma odpustowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum oraz w Eucharystii odpustowej.
  4. W czwartek, dniu odpustu parafialnego zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. O g.16.00 na cmentarzu będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych spoczywających na zabytkowym cmentarzu od 1640r., po Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie odrestaurowanego pomnika.  Zacnych Gości i Parafian prosimy o wsparcie tej cennej inicjatywy.
  5. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adoracje i czuwanie.
  6. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa na Skałce – ewangelizator Eucharystii.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.