Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2023r.

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa na zakończenie każdej Mszy Świętej odmówimy modlitwę w intencji wszystkich kierujących pojazdami prosząc Pana Boga w kolejnym roku o błogosławieństwo dla kierujących i podróżujących. Ofiary zebrane z racji poświęcenia zostaną przekazane na Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej na zakup pojazdów i środków transportu dla misjonarek i misjonarzy. Prosimy, aby pozostać przy swoich samochodach na parkingu koło Bazyliki. Pierwszy kapłan rozpocznie poświęcenie od bramy przy ul. Warszawskiej i będzie kierował się w stronę plebanii – prosimy o wyjazd z parkingu na ul. Warszawską. Drugi kapłan rozpocznie przy budynku sądu i poświęci pojazdy na małym rynku oraz te które przyjadą na to miejsce z rynku głównego.

  2. W środę wspominamy w liturgii Św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Św. Anna jest patronką naszego miechowskiego szpitala od czasów bożogrobców. Dyrekcja szpitala i ks. Kapelan zapraszają w tym dniu na Mszę Świętą do kaplicy szpitalnej na g.13.30 w intencji pracowników szpitala oraz wszystkich chorych i cierpiących

  3. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym o g.19.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

  4. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 40zł.

  5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugeniusz Perek – l. 85 – Miechów

+ Tadeusz Korman – l. 89 – Miechów