Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2023r.

 1. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 2. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni poranna Msza Święta tylko o g.6.30. W I czwartek adoracja o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od 6.30 i wieczorem od g. 17.00. W I sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 3. W piątek o g.17.00 wyjazd na nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 40zł.
 4. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi misjonarz ks. Antoni Sokołowski. Po Mszach Świętych będzie można złożyć dobrowolne ofiary na misje. Po Mszy Świętej o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 5. W sobotę 5 sierpnia Eucharystią w Wiślicy rozpocznie się 42 Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy wyruszą na szlak 6 sierpnia. Zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu ewangelizacyjnym także osoby z naszej parafii, zarówno pielgrzymujących od lat, jak i osoby, które po raz pierwszy chciałyby się wybrać na Pielgrzymkę.
 6. W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę w dniach 6-13 sierpnia będziemy gromadzić się w Bazylice o g.20.30 na modlitwie Różańcowej i Apelu Jasnogórskim na znak jedności duchowej z pielgrzymami.
 7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, iż trwa przyjmowanie wniosków o zasiłek rodzinny i fundusz alimentacyjny za okres zasiłkowy 2023/2024. Aby zachować ciągłość w pobieraniu świadczeń wnioski należ złożyć do 21 sierpnia w siedzibie Ośrodka.
 8. 8 września 2023 roku przypada 500. rocznica śmierci Macieja z Miechowa (Miechowity),  najwybitniejszego wychowanka szkoły parafialnej w Miechowie prowadzonej przez bożogrobców miechowskich, jednej z najwybitniejszych postaci przełomu XV i XVI wieku, autora pierwszej drukowanej kroniki polskiej – Chronica Polonorum,  ośmiokrotnego rektora Akademii Krakowskiej (1501-1519) lekarza, filozofa, historyka, geografa, księdza – kanonika krakowskiej kapituły katedralnej, wreszcie filantropa oraz dobroczyńcy i fundatora szkół parafialnych, szpitali, kaplic i kościołów. Uroczysta Msza Św. z okazji 500 rocznicy śmierci Macieja Miechowity, pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego i Wielkiego Przeora Zwierzchnictwa w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie będzie sprawowana w bazylice Grobu Bożego w Miechowie 9 września 2023 roku o godz.12.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Henryka Adamkiewicz l. 91 – Miechów
+ Jan Czekaj l. 62 – Miechów