Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021r

 1. Dzisiaj o g.19.30 w zabudowaniach poklasztornych odbędzie się wernisaż stałej wystawy obrazów Antoniego Wróblewskiego, na który serdecznie zapraszamy.
 2. W każdy wtorek w domu parafialnym odbywają się spotkania grupy AA. Zapraszamy zainteresowanych
 3. W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej na Jasną Górę do 12 sierpnia gromadzimy się w tych dniach w Bazylice o g.20.30 na modlitwie Różańcowej i Apelu Jasnogórskim na znak jedności duchowej z pielgrzymami.
 4. W piątek z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Mszy Świętej o g.18.00. Zapraszamy na g.19.00 na Mszę Świętą o MB Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zapraszamy Rycerzy Kolumba i sympatyków, ponieważ w tym dniu obchodzimy pierwszy raz po beatyfikacji wspomnienie założyciela Rycerzy bł. Księdza Michaela McGivneya.
 5. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w Bazylice w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie zbóż, ziół i owoców. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  przypada  także Święto Wojska Polskiego.
  W Bazylice o  13.00 będzie  sprawowana Msza  Święta  i naszej Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe i wszystkich Parafian.
 6. W następną niedzielę na Mszach Świętych będziemy gościć przedstawicieli Fundacji inCanto z Krakowa promującą najlepszą muzykę sakralną. Po Mszach Świętych będzie możliwość nabycia płyty maryjnej „Pocieszycielka strapionych”, której kompozytorem jest nasz organista – pan Mariusz Kramarz. Dostępne będą również partytury. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nagrania i wydanie kolejnej płyty z kompozycjami pana Mariusza. Zachęcamy do wsparcia misji Fundacji.
 7. 17 sierpnia rozpoczyna się Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w zakrystii.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.