Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023r.

 1. Decyzją księdza biskupa nastąpiły w naszej parafii zmiany personalne księży: ks. Bartosz Sikora został posłany do pracy w parafii św. Marii Magdaleny w Chełmcach, ks. Hubert Równicki do parafii św. Józefa w Kielcach, będzie również pracował w Kurii Kieleckiej, ks. dr Karol Słowak do parafii św. Jacka w Kroczycach. Dziękujemy im za oddaną i wierną posługę w naszej parafii, życzymy siły i wytrwania na dalszej kapłańskiej drodze. Do naszej parafii zostali skierowani księża: ks. dr Michał Kościański z parafii św. Józefa z Kielc, ks. Wojciech Oczkowicz z parafii św. Marcina w Wodzisławiu, ks. Andrzej Piszczek z parafii bł. Józefa Pawłowskiego z Włoszczowy. Witamy serdecznie, niech Bóg błogosławi i udziela potrzebnych łask do pracy w naszej wspólnocie parafialnej.

 2. Składamy serdeczne podziękowania za przyjęcie pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Za okazaną dobroć pątnicy odwdzięczają się modlitwą przed tronem Jasnogórskiej Pani.

 3. Dziś o g.19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W te dni poranna Msza Święta tylko o g.6.30. W I piątek zapraszamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku szkolnego, rano od g.6.00 i wieczorem od g.17.00.

 5. W I sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

 6. W piątek – Pierwszego września – rozpoczniemy nowy rok szkolny i W związku z tym w najbliższą niedzielę, 3. września zapraszamy na Mszę Świętą poszczególne  szkoły, wraz z rodzicami, dyrektorami szkół, nauczycielami, katechetami – młodzież o g.10.00 i dzieci o g.11.30. Przez cały rok szkolny młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i młodzież szkół średnich zapraszamy w każdą niedzielę  na Mszę Świętą o g.10.00; natomiast dzieci komunijne i ze wszystkich klas szkół podstawowych oraz przedszkoli o g.11.30. Za tydzień podczas Mszy św. o g.11.30 dzieciom z „zerówki” oraz klas pierwszych i chętnym poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, duchowej i intelektualnej formacji  w nowym roku.

 7. Pierwszy września to również rocznica wybuchu II Wojny Światowej – prośmy w naszych osobistych modlitwach o życie wieczne dla tych, którzy polegli w obronie wolności i suwerenności naszej Ojczyzny i módlmy się o pokój na świecie.

 8. W czwartek 31 sierpnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18:45 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami. Przynosimy niezbędniki.

 9. Chór Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie zaprasza wszystkich, którzy pragną dołączyć do grona chórzystów w piątek – 1 września do dużej salki parafialnej na godz. 18:40.

 10. Zapraszamy na nocne czuwanie do Mogiły w I piątek miesiąca. Zapisy do środy włącznie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 19:00. Szczegóły u ks. Ireneusza.

 11. Dzieci i rodziców zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej „Jeruzalem” w środę o godz. 16:30. Mile widziane również nowe osoby chcące pięknym śpiewem lub grą ubogacać Msze dziecięce o godz. 11:30.

 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Obok prasy można nabyć również książkę naszego nowego wikariusza – ks. dra Michała: „Duchowość kapłańska w nauczaniu sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka” w cenie 35 zł.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisław Banach l. 72 – Falniów

+ Kamila Ziarko l. 95 – Miechów

+ Bogusław Osikowski l. 76 – Komorów