Bazylika Grobu Bożego w Miechowie

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 03.09.2023r.

1. Z racji Rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, katechetom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, światła Ducha Świętego.

2. Dziś po Mszy  Świętej o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.

3. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dzisiaj w domu parafialnym o g.19.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa i czwartek miesiąca. W tych dniach msza rano tylko o godz. 6:30. W środę zapraszamy czcicieli św. Józefa a w czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne i o uświęcenie kapłanów.  

5. W Piątek 8 września obchodzimy święto Narodzenia NMP. Poświęcenie ziarna po Mszy Świętej o g.7.00 i 18.00.

6. W sobotę 9 września przypada 10 r. śm. Ks. Proboszcza Jerzego Gredki. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą w jego intencji o g. 18.00.

7. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie scholi „Jeruzalem” w środę o godz. 16:30.

8. Chór naszej Bazyliki Bożego Grobu zaprasza osoby, które chcą dołączyć do grona chórzystów. Chętnych zapraszamy przez cały wrzesień w środy i piątki o godz. 18:50.

9. Jak co roku Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na Święty Krzyż, wyjazd odbędzie się 15 września, zapisy w zakrystii lub kancelarii, koszt 40 zł.

10. W piątek, sobotę i w niedzielę  będziemy przeżywać obchody z racji pięćsetnej rocznicy śmierci Macieja z Miechowa. Szczegółowy program wywieszony jest na plakacie.

W sobotę o 9:30 w Domu Kultury w Miechowie Konferencja popularnonaukowa.  

O godz. 11:30 zapraszamy poczty sztandarowe z różnych organizacji i wspólnot naszego miasta i parafii – zbiórka przed pomnikiem Macieja Miechowity.  

O godz. 12:00  w naszej Bazylice uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Eminencji ks. Kardynała Kazimierza Nycza.  

W Niedzielę gościć będziemy tłumacza „Kroniki Polaków” Macieja Miechowity – ks. Michała Cichonia, który będzie głosić Słowo Boże. Przeżywamy bowiem Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego a Maciej Miechowita, który był kapłanem, humanistą i wielkim uczonym, pisząc to dzieło miał na celu uczyć i wychowywać młode pokolenie Polaków. Po mszach świętych będzie można nabyć „Kronikę Polaków” w cenie promocyjnej 100 zł z autografem Tłumacza.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy serdeczne życzeni